КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

     У зв’язку з настанням спекотного періоду року, збільшенням кількості звернень громадян за медичною допомогою з приводу харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій, лікарі “Центральної міської лікарня» попереджають про необхідність дотримання гігієнічних навичок, здорового способу життя.     

    Масові захворювання гострими кишковими інфекціями реєструються в жаркий період  року з червня по вересень.

    Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – це велика група інфекційних захворювань людини, що викликаються патогенними та умовно-патогенними бактеріями, вірусами і найпростішими.

    До гострих кишкових інфекцій відносяться: дизентерія, сальмонельоз, гастроентерит, гепатит А, харчові токсикоінфекції, черевний тиф і паратифи.

    Основні розповсюджувачі кишкових інфекцій – хворі люди.

   При всіх кишкових інфекціях найбільш заразні виділення хворого. Недуга ж розвивається лише в тому випадку, коли мікроб потрапляє в організм через рот. В більшості випадків в цьому винні наші власні руки. Спочатку мікроби потрапляють на них – достатньо для цього взятися за ручку дверей або спускового пристрою туалету, доторкнутися до предметів, якими користувався хворий, і забути про необхідність вимити руки!

    З забруднених рук мікроби можуть потрапити в харчові продукти. У фарші, м'ясі, холодних закусках, молоці, молочних продуктах, кремових виробах, салатах умови для життя і розмноження кишкових мікробів найсприятливіші. При цьому самі ці заражені продукти здаються цілком свіжими, придатними до їжі. Ось чому всім, хто готує їжу, треба дотримуватися великої обережності.

   Дотримання правил приготування їжі та зберігання продуктів – важлива захисна міра. У кожному будинку треба мати окремі дошки для обробки сирого та вареного м'яса, риби, овочів. Якщо користуватися однією дошкою, одним і тим же ножем, в зварені продукти можуть бути внесені небезпечні мікроби. Вже через два-три години вони при кімнатній температурі розмножуються і досягнуть такої кількості, яка здатна викликати захворювання.

У зв'язку з цим слід нагадати: продукти, особливо варені, необхідно зберігати на холоді, всіляко оберігати їх від мух і перед їжею піддавати термічній обробці.

 Ще один важливий шлях передачі збудників – забруднена вода. У спекотні місяці велику обережність повинні виявляти всі, хто виїжджає відпочивати за місто – завжди слід брати з собою запас кип'яченої води, щоб не доводилося користуватися неперевіреними джерелами. Куплені на ринках овочі і фрукти необхідно промити кип'яченою водою. Заразитися можна і купаючись в річці, ставку, озері, адже, нерідко при цьому люди ковтають воду.

 Самий надійний шлях попередити поширення кишкових захворювань – заздалегідь знешкодити джерело інфекції. От чому своєчасне звернення до лікувального закладу при будь-якому розладі шлунково-кишкового тракту набуває виняткового значення. Лікар може при необхідності ізолювати хворого, провести дезінфекцію, почати лікування.

Поширення кишкових інфекцій можна попередити. Експерти Всесвітньої Організації охорони Здоров'я розробили заповіді для запобігання кишкових інфекцій:

1. Вибір безпечних харчових продуктів.

2. Ретельне приготування їжі.

3. Вживати їжу по можливості відразу після приготування.

4. Ретельно зберігати харчові продукти.

5. Ретельно підігрівати заздалегідь приготовану їжу.

6. Не допускати контакту між сирими і готовими харчовими продуктами.

7. Часто мити руки.